top of page

דרך היצירתיות

להפוך לאמן, בחיים האישיים והמקצועיים

משה כץ

כל אחד יכול ללמוד להיות יצירתי!!

"אני מאמין  שהמציאות היא רק המלצה. אני מאמין שכל אחד יכול ללמוד לחשוב מחוץ לקופסה לבדוק גבולות וליצור מתוך השראה. אני מזכיר לעצמי את הצורך להשתחרר מהפחד מטעויות- הן לא קיימות, הכל חלק מתהליך המשכי ומדויק של התפתחות

היצירתיות היא המשאב האנושי הכי חשוב שאיתו נולדנו. היא כלי ריפוי, כלי חינוכי שעוזר לנו להתפתח ולהתקרב ליעוד שלנו. דרך היצירתיות הוא מדריך מלא השראה, ידע ופרקטיקה, שחושף את נבכי התהליך היצירתי וחייו של אמן בתנועה. הספר מיועד לכל מי שמרגיש את הקריאה הפנימית, את הקול הפנימי שדורש שינוי אמיתי ויסודי בחיים..."

 

*עלות הספר  118 ש"ח 

דרך היצירתיות אנחנו שוכחים מהסחות הדעת והקושי בריכוז. פתאום, ההשראה וההתלהבות מניעים אותנו קדימה, אנחנו זזים בסקרנות פעילה, עם כוח עצום שגורם לנו לצלול עמוק פנימה ולהגיע הכי רחוק בלי כל מאמץ

- משה כץ

הספר בהמלצת נשיא המדינה, המשורר רוני סומק ועוד אלפי קוראים נלהבים ברחבי העולם...

דרך היצירתיות אנחנו משחררים את החרדות והפחדים, את שיפוט היתר ומבינים שאין טעויות בתהליך היצירתי של חיינו- הכל חלק מהתפתחות טבעית והדרגתית אל עבר החדש והמיוחד.

דרך היצירתיות אנחנו הופכים להורים טובים יותר שמסוגלים להתבונן לעומק ולזהות את היופי החבוי והגלוי שבילדים, את הניצוץ  שממלא אותם בהשראה ולחזק אותם אל מול העתיד המאתגר. חינוך ליצירתיות הוא המשאב והיתרון העצום שנוכל להעניק לילדים שלנו.​
 

חינוך ליצירתיות פועל על כל החסמים של הילדים ומשחררת אותם, שחרור מהפרפקציוניזם, שחרור משיפוט עצמי ואמונות מגבילות. הילד היצירתי מאמין ויודע שאין טעויות, שהכל חלק מתהליך הכרחי אל עבר גילוי החדש. חינוך ליצירתיות מחזיר את הילדים אל הסקרנות האקטיבית שלהם ונותן להם תחושת ביטחון עצומה להתנסות ולגלות את העולם ואת עצמם.

*עלות הספר  118 ש"ח 

להגדיל ולדפדף בספר...

* עלות הספר  118 ש"ח 

דרך היצירתיות אנחנו מתחברים ומקשיבים לילד שבנו.


אנחנו סוף סוף מצליחים לשמוע את קולות האינטואיציה שיודעת לכוון אותנו אל הדרך הנכונה של חיינו. דרך היצירתיות אנחנו חוזרים לעצמנו, למקור שלנו, כאילו שלמדנו להכיר את עצמנו מחדש ולראות כמה הכל רגיש וקסום, כמה שהמציאות הופכת לפלא.

דרך היצירתיות אנחנו לומדים לחנך את הילדים שלנו אחרת, שומרים על הדמיון והחופש היצירתי שלהם, אנחנו מיצרים להם מרחב בטוח וחופשי להתנסות ללא שיפוט, ללא ביקורת. 

דרך היצירתיות אנחנו לומדים לשפוט פחות את עצמנו כמו שהורגלנו, אנחנו משחררים חסמים שנבנו עם השנים, אנחנו חוזרים להתלהב מחדש מכל פרט קטן, כמו ילד שמגלה משחק חדש. דרך היצירתיות אנחנו לומדים לסלוח לעצמנו יותר, לפרש את החיים שלנו בצורות שונות, להיות גמישים בתודעה ולפעול אחרת מהדרכים המקובלות.

דרך היצירתיות אנחנו מממשים את המשאב האנושי הכי חשוב שניתן לנו! אנחנו חוזרים להיות הממציאים, היוצרים, האומנים של חיינו, אנחנו מביאים חדשנות ופתרונות לבעיות שיכולים לשנות את העולם, אנחנו יכולים לחלום בהקיץ ולגרום לאחרים לחלום איתנו.

תמונת רקע פרופיל משה כץ אדריכל יושב על כסא בסטודיו

אודות המחבר

משה כץ - אדריכל, מעצב עירוני ואמן אינטרדיסציפלינרי. בוגר לימודי ארכיטקטורה בבצלאל והאוניברסיטה של פירנצה, איטליה. כיום פעיל בארץ ובאירופה כעצמאי ובשיתופי פעולה עם אמנים ברחבי העולם. מנחה סטודנטים ומנטור לאדריכלים צעירים. בנוסף חוקר ומרצה בעולם בנושאי יצירתיות ותהליכים יצירתיים, ופיתוח שיטה שמעניקה כלים מעשיים למקצועות שונים, כגון: אדריכלות פוגשת קונדיטוריה/קולינריה.

 

משה, יליד חיפה, נדד עם משפחתו ובאופן עצמאי ברחבי אירופה כמחצית מחייו, וכיום מבלה את זמנו הפרטי והמקצועי בין ישראל וחו"ל. הציג עבודותיו בביאנלה בוונציה 2004, זוכה פרסים ופרסומים רבים, בפרויקטים ייחודיים, כגון: מצפה שקיעה, חלל רוחני לכל הדתות, הכנסייה העירונית הפתוחה, "בית הסקרנות" - בית ספר יסודי בטוסקנה, "די-אן-איי של בית" - פרויקט של חלל בתנועה מסונכרנת עם המוזיקה, בשיתוף המוזיקאי והיוצר דויד ברוזה.